Biológia Tanuljunk Természetismeret

Ingyen Netflix dokumentumfilmek

A koronavírus-járványra való tekintettel a Netflix bejelentette: a YouTube-on teszi ingyen elérhetővé néhány lebilincselő dokusorozatát, köztük például azt az Our Planet, vagyis a Bolygónk csodái címűt is, amelyet David Attenborough készített.

A döntés hátterében a járvány amerikai terjedése áll. A Netflix ugyanis lehetővé teszi, hogy a tanárok oktatási céllal ingyen is levetíthessék a diákjaiknak a filmeket, ám mivel bezártak az iskolák, ezért más módon szerették volna biztosítani, hogy a gyerekek hozzájussanak a “tananyaghoz”.

A Netflix közlése szerint az alábbi dokumentumfilmeket teszik közzé (részben vagy egészben) a videómegosztón: