Hazai hírek Oktatás

A gyerekek mintegy 60 százaléka megy vissza az iskolákba

A szülők 43,4 százaléka biztosan visszaküldi gyerekét az iskolába, amikor június 1-jén folytatódik a tanítás az első öt évfolyamban.

Az AKO közvélemény-kutató országos felmérése során további 19,4 százaléknyian mondták, hogy valószínűleg fog járni iskolába a gyerekük – a két érték együtt bőven meghaladja a 60 százalékot.
Ezzel szemben 22 százaléknyian biztosan nem engedik vissza az iskolába a gyereküket, közel 8 százaléknyian pedig valószínűleg nem. A szülők közel 7 százaléka egyelőre nem tudja eldönteni, mit tegyen.
Az óvodások 45,8 százaléka biztos, 12,7 százalékuk pedig majdnem biztos, hogy fog óvodába járni júniustól.

EZT MINDEN ISKOLÁBAN EL KELL VÉGEZNI A NYITÁS ELŐTT

A felmérés eredményét ma hozta nyilvánosságra az AKO ügynökség, a regionális bontásból az is kiderül, hogy a vidéki és a kisebb iskolákba nagyobb arányban fogják újrajáratni a gyerekeket, mint a nagyobb városokban. (l)