Hazai hírek

Gröhling szerint nyitva kell hagyni az iskolákat

Gröhling szerint nyitva kell hagyni az iskolákat
Gröhling szerint nyitva kell hagyni az iskolákat

Az oktatási miniszter nem ért egyet azzal, hogy a lockdown idejére az iskolákat is bezárják, akár csak egy hétre is, esetleg csak az alsó tagozaton legyen tantermi oktatás. Branislav Gröhling például arra hivatkozik, hogy a felnőttek a lezárás alatt is fognak munkába járni. Ők négyszer annyian vannak, mint az  iskolások, és nagyobb veszélynek vannak kitéve.

Emellett csak az egy osztályba járó gyerekek kerülnek közeli kapcsolatba, ez pedig szerinte nem mondható el sem a közlekedésről, sem a bevásárlásról stb., továbbá a munkába járás sokkal nagyobb népességmozgást jelent, mint az iskolába járás.

Gröhling szerint az iskolai járványszámok sem indokolják a bezárást, jelenleg a tanulók 1,6 százaléka fertőzött.