Informatika Tanuljunk

Biztonságban lehetünk az interneten? – Biztonságos mobilozás

Az Index Iskolatévéjének második évadban a technológiáé a főszerep, kódolás, robotika, kiberbiztonság, ilyesmikről szólnak az óráink. A keddi órán Koren Balázs, az ELTE oktatója az okostelefonok applikációiról és az adatvédelemről tart előadást.

📱Az adásból megtudhatjátok:
• Mire való az inkognitó mód?
• Miért fontos a biztonsági frissítések telepítése?
• Hogyan ellenőrizzük az appok megbízhatóságát?
• Tényleg átruházzuk a lelkünket egy app fejlesztőjének?

Már tetőzött a koronavírus-járvány, de még mindig bizonytalan, hogy mikor tudunk kiszabadulni a négy fal közül. Az Index Iskolatévé sorozat második évadában a programozás világát szeretnénk megmutatni három tanár segítségével, akik az alapoktól a legórobotokon át a miniszámítógépek és szenzorok programozásáig mutatnak nekünk remek trükköket. Nem csak diákoknak szól!