Informatika Tanuljunk

Informatika – Programot írunk Pythonban

Kangyerka András mérnök-tanár a Raspberry Pi miniszámítógépen futó Python  programnyelvet mutatja meg, és a legfontosabb trükköket a kódolás megkezdéséhez. A Pythonban programozás felsős általános iskolás kortól ajánlott.

Programot írunk Python
Programot írunk Pythonban

👨🏻‍🏫 Ezekről tanulunk ebben a videóban:
• Soronként végigvesszük egy Raspberry-n futó Python program felépítését.
• Döntsük el, kimenet vagy bemenet?
• Ha jót akarunk magunknak, mindent állítsunk le a programkódban!
• Végtelen és véges ciklusok szabályai

Már tetőzött a koronavírus-járvány, de még mindig bizonytalan, hogy mikor tudunk kiszabadulni a négy fal közül. Az Index Iskolatévé sorozat második évadában a programozás világát szeretnénk megmutatni három tanár segítségével, akik az alapoktól a legórobotokon át a miniszámítógépek és szenzorok programozásáig mutatnak nekünk remek trükköket. Nem csak diákoknak szól!