Informatika Tanuljunk

Informatika – Programot írunk Pythonban

Index Iskolatévé – Második évad: Programot írunk Pythonban

📺 Hétfői iskolatévé!🤖 Kangyerka András mérnök-tanár a Raspberry Pi miniszámítógépen futó 🐍 Python 🐍 programnyelvet mutatja meg, és a legfontosabb trükköket a kódolás megkezdéséhez. Felsős általános iskolás kortól ajánlott.👨🏻‍🏫 Ezekről tanulunk ebben a videóban:• Soronként végigvesszük egy Raspberry-n futó Python program felépítését.• Döntsük el, kimenet vagy bemenet?• Ha jót akarunk magunknak, mindent állítsunk le a programkódban!• Végtelen és véges ciklusok szabályai

Uverejnil používateľ Ma is tanultam valamit Utorok 19. mája 2020

Kangyerka András mérnök-tanár a Raspberry Pi miniszámítógépen futó Python  programnyelvet mutatja meg, és a legfontosabb trükköket a kódolás megkezdéséhez. Felsős általános iskolás kortól ajánlott.

👨🏻‍🏫 Ezekről tanulunk ebben a videóban:
• Soronként végigvesszük egy Raspberry-n futó Python program felépítését.
• Döntsük el, kimenet vagy bemenet?
• Ha jót akarunk magunknak, mindent állítsunk le a programkódban!
• Végtelen és véges ciklusok szabályai

Már tetőzött a koronavírus-járvány, de még mindig bizonytalan, hogy mikor tudunk kiszabadulni a négy fal közül. Az Index Iskolatévé sorozat második évadában a programozás világát szeretnénk megmutatni három tanár segítségével, akik az alapoktól a legórobotokon át a miniszámítógépek és szenzorok programozásáig mutatnak nekünk remek trükköket. Nem csak diákoknak szól!