Már nem lesz országos távoktatás, akkor sem, ha jön a második hullám
Hazai hírek

Már nem lesz országos távoktatás, akkor sem, ha jön a második hullám

Nem fogják újra bezárni az összes iskolát akkor sem, ha súlyosbodna a járványhelyzet és újra korlátozó intézkedéseket vezetnek be az országban.

A tanítás csak az újabb járványgócokban fog szünetelni – derült ki Branislav Gröhling oktatási miniszter nyilatkozatából.

A járványgócokon kívül eső iskolákban folytatódni fog a tanítás, természetesen a szigorú higiéniai intézkedések betartásával” – írta a közösségi oldalon Gröhling.

A minisztérium a szeptemberi tanévkezdés után külön fog figyelni minden régiót a helyi egészségügyi szervekkel, és ez alapján hoz döntést. Az iskoláknak, óvodáknak, kollégiumoknak és iskolai étkezdéknek augusztus 17-ig küldik el az új járványügyi útmutatót.

Ott, ahol mégis be kell zárni az iskolát, folytatódik a távoktatás, Gröhling szerint intézkedéseket hoznak, hogy a hátrányos helyzetű, számítógéphez, internethez nem jutó diákokat is bevonják ebbe, valamint tovább fejlesztik a Távoktatunk (Učíme na diaľku) portált. (l)

JANUÁRTÓL NEM LESZ ISKOLAI INGYENEBÉD

%d bloggers like this: