Egyéb kategória Hazai hírek

Tantermi és online óra egyszerre Gröhling: Ne feleltetéssel kezdjenek!

(Minedu)

(Minedu)Az oktatási miniszter arra kérte a pedagógusokat, hogy a felsőbb évfolyamok újranyitása után ne feleltetéssel és dolgozatírással kezdjék a tanítást.
„Szeretném megkérni a pedagógusokat, hogy az első hetekben ne feleltessenek és ne írassanak felmérőket. A közös célunk az volt, hogy a gyerekek visszatérhessenek, hogy lassan visszaszokjanak az iskolába, a rendes oktatáshoz” – jelentette ki Branislav Gröhling az évfolyamok megnyitásának menetrendjét ismertetve.

A felső tagozaton a tanteremből online közvetítenék az órát azoknak a diákoknak akik otthon maradtak, betegek, karanténba kerültek. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a felső tagozatos tanár a nyolcadikosokat és kilencedikeseket az iskolában tanítaná, online közvetítés mellett, és ha az 5-7. évfolyamban is vannak órái, azokat az iskolából tartaná meg online, amíg ezek a diákok is visszatérnek az iskolába.