Hazai hírek

Csak a beoltott hallgatók vehetnek részt az egyetemi oktatásban

minisztérium
(A Comenius Egyetem felvétele)

Semmi akadálya, hogy az egyetemek és főiskolák átálljanak az online oktatásról a képzés hagyományos formájára – véli az oktatási miniszter.
Ugyanakkor csakis a teljesen védett hallgatók vehetnek részt az oktatásban, Branislav Gröhling szerint itt is érvényes a jövő szerdán (január 12.) életbe lépő új OP-rezsim (vagyis a beoltott és a fertőzésen már átesett egyetemisták vehetnek részt az oktatásban).

„Az én javaslatom az volt, hogy online oktatás helyett rendes oktatás legyen” – mondta Gröhling.

Rámutatott, hogy valamennyi egyetemista és főiskolás elmúlt 18 éves és beoltathatja magát, „remélem, hogy nem hisznek a különféle álhíreknek, tévhiteknek, és élnek az oltás lehetőségével, hogy védjék a családjukat és részt vehessenek az oktatásban”.

 

Gröhling: nagyon sok pedagógust meg fog fertőzni az omikron, bezárják az iskolákat