Hazai hírek Oktatás

Készüljünk, valószínűleg újra bezárják az összes középiskolát

Tegnap Marek Krajčí egészségügyi miniszter teljesítette Igor Matovič miniszterelnök kérését a pandémiabizottság összehívására. A megbeszélés hat órán át tartott, és egy drasztikus intézkedéscsomagot javasolt a koronavírus terjedésének megfékezésére. A miniszterelnök a megbeszélés után azt nyilatkozta, hogy az  állandó válságstáb találkozója után ma konkrét intézkedéseket jelent be. Eddig azt sikerült kideríteni, hogy a pandémiabizottság milyen intézkedéseket javasolt.

Eszerint Szlovákiában fennáll annak a veszélye, hogy a tavaszi koronavírus első hullámához hasonló intézkedéseket foganatosítanak. Valószínűleg minden középiskolát be fognak zárni, és ezek áttérnek a távoktatásra.
Az intézkedések jelentősen érintik az éttermeket és egyéb vendéglátó helyeket is. Ezeknek is zárva kell tartaniuk, és csak elvitelre adhatnak ki ételeket.

Valószínűleg bezárnak a fitness és wellness központok, az uszodák is. A gyülekezési jogot is érinteni fogják az új rendelkezések.

JOBBAN FÉLNEK A SZÜLŐK AZ ISKOLABEZÁRÁSTÓL, MINT A KORONAVÍRUSTÓL