Hazai hírek

A jövő héttől 35 járás lesz fekete

A jövő héttől a mostani 30 helyett már 35 járást sorolnak a COVID-automata fekete fázisába, a bordó zónába 41 járás kerül, a világospirosban mindössze három. Szlovákia egészére továbbra is a fekete fázis vonatkozik. – áll az egészségügyi tárca járványhelyzettel kapcsolatos anyagában.

Marek Krajčí egészségügyi miniszter várakozásai szerint az elkövetkezendő hetekben ugyan javul majd valamit a helyzet, de szerinte az ingázóknak nem hétnapos, hanem 72 órás tesztet kéne felmutatniuk.

A jövő héttől a fekete fázisba kerül a Báni (Bánovce nad Bebravou), Csacai (Čadca), Alsókubini (Dolný Kubín), Dunaszerdahelyi, Galántai, Gölnicbányai (Gelnica), Homonnai (Humenné), Illavai (Ilava) járás, Kassa I – IV, a Kassa-vidéki járás, a Korponai (Krupina), Kiszucaújhelyi (Kysucké Nové Mesto), Túrócszentmártoni (Martin), Miavai (Myjava), Vágújhelyi (Nové Mesto nad Váhom), Pöstyéni (Piešťany), Vágbesztercei (Považská Bystrica), Puhói (Púchov), Nagyrőcei (Revúca), Rimaszombati, Rozsnyói, Rózsahegyi (Ružomberok), Vágsellyei (Šaľa), Szenicei (Senica), Szakolcai (Skalica), Tőketerebesi (Trebišov), Trencséni, Nagyszombati, Stubnyafürdői (Turčianske Teplice), Zólyomi, Zsarnócai (Žarnovica) és Garamszentkereszti (Žiar nad Hronom) járás.

%d