Történelem Versenyek

Komáromi gimisek sikere az Estöri történelmi verseny döntőjében

Estöri
(Fotó: estori.hu)

Kihirdették az ötödik Estöri Kreatív Történelmi Verseny győzteseit, a komáromi Selye János Gimnázium csapata a harmadik lett.
A versenyt a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum csapata nyerte, a második helyen a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Gimnázium csapata végzett.

Különdíjjal jutalmazták az Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium, a kiskunhalasi Szilády Áron Gimnázium és Kollégium, valamint a szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium csapatát.
Az Esterházy Magyarország Alapítvány vetélkedőjére több mint 100, három tagú csapat nevezett Magyarországról és határon túlról. A mai döntőben 14 csapat mérte össze a tudását, köztük volt a kassai Márai Sándor gimnázium csapata is.
A diákoknak idén a magyar reformkor világát kellett megeleveníteniük. A döntősöknek például Instagram-oldalakat kellett létrehozniuk 19. századi történelmi személyiségek bemutatására – áll a szervezők közleményében.

Korábban írtuk: Kassai és komáromi gimisek az Esterházy történelmi vetélkedő döntőjében