Versenyek

A Selyések is remekül szerepeltek az Infoprog 2021 versenyen

Az e-Talentum civil szervezet idén huszonhatodik alkalommal rendezte meg az Infoprog versenyt, amely a kárpát-medencei magyar középiskolák informatikai versenye. A verseny a szlovákiai magyar középiskolák országos bajnoskága is. A programozás és az alkalmazói ismeretek iránt érdeklődő tehetséges diákok számára lehetőséget biztosít országos és nemzetközi megmérettetésre. A diákok két korcsoportban (1. – 2. évfolyam és 3. – 4. évfolyam) kettő kategóriában (programozói és felhasználói) indulhatnak. A Selyések is remekül szerepeltek az Infoprog 2021 versenyen.

Selyések
Veres Benedek (I.A) és Doncs Zsombor (II.A)

A verseny levelező fordulói után a legjobbak a döntőben is versenyezhetnek. Idén a komáromi Selye János Gimnázium két diákja, Veres Benedek (I.A) és Doncs Zsombor (II.A) kapcsolódott be, akik a programozói kategóriában indultak. A levelező forduló sikerei után május 27-én jött a döntő – idén is online formában. Az Infoprog 2021 döntője után kétféle eredménylista alakult – egy országos és egy nemzetközi. Országos szinten Veres Benedek az 1. és Doncs Zsombor a 3. helyen végzett. Nemzetközi szinten pedig a 2. és 4. helyet hozták el. Gratulálunk a kitűnő teljesítményhez, a továbbiakban is sok sikert kívánunk diákjainknak. A verseny szervezői ezeket a szép eredményeket oklevéllel és tárgyi jutalommal díjazták, amelyek átadására június 15-én került sor.

Záhorszky Zsuzsanna, informatikatanár

Forrás: