Hazai hírek

Gröhling felcsapott telefonos kisasszonynak

(Fotók: minedu)

Égnek a vonalak a minisztériumban, de most kifelé mennek a hívások. Gröhling úgy látszik felcsapott telefonos kisasszonynak.
Mától „oltási ügyfélközpontot” nyitott a tárca, és a minisztertől az osztályvezetőkön át a titkárnőkig mindenki telefonál – főleg polgármestereket, iskolaigazgatókat hívnak. Ezt Branislav Gröhling jelentette be, becslése szerint ő legalább tíz polgármesterrel beszélt a mai nap. A hallottak alapján elismerte, nekik sem könnyű, tanácstalanok, amikor az oltásról kellene meggyőzni a vonakodókat.

„A ma hallottak alapján is az a helyzet, hogy az oltást elutasítókat egyszerűen nem érdeklik a tudományos tények. Ha rossz a gázkazán, akkor mindenki gázszerelőt hív, ha házat akar építeni, akkor tervezőt keres, ha jogi probléma adódik, akkor mindenki jogászhoz megy, ha meg egészségügyi probléma van, akkor mindenki felmegy a Facebookra, elkezd guglizni, megkérdezi, mit is gondolnak a kollégái, és utána esetleg meghallgatja az orvosokat és a tudósokat. Egyszerűen képtelenség”

– mondta a minisztérium kisvideójában Gröhling.