Hazai hírek

Itt gyorsan ki lehet keresni, hányan vannak beoltva a saját településünkön

A Szlovákiai Városok Uniója részletes oltási térképet üzemeltet, amelyen nemcsak a járások, hanem az egyes városok és a faluk átoltottsága is kikereshető. A szövetség ugyanis csalókának, sőt félrevezetőnek tartja, ha csupán a járási adatokat veszik figyelembe például majd az iskolai Covid-automata működtetésekor. A térképen gyorsan ki lehet keresni, hányan vannak beoltva a saját településünkön.

Az oktatási miniszter szerint az alacsony átoltottságú vidékeken akár már szeptember végén bezárhatják az iskolákat.

A honlapon egyszerűen kikereshetők az oltási adatok (a beoltottak száma és aránya is), csak a településünk nevét kell beírni a „Vyhľadať obec“ ablakba. Az adatokat folyamatosan frissítik a https://www.uniamiest.sk/zaockovanost-mesta oldalon.

A JÁRÁSOK ÁTOLTOTTSÁGI TÉRKÉPE ITT TALÁHATÓ

%d bloggers like this: