6. osztály Matematika

Matematika 6. o. – A számtani műveletek és a zárójelek

A számtani műveletek és a zárójelek
Horváth Anikó

A számtani művelet, zárójel, sorrend, elsőbbség

Ha csak összeadást és kivonást, vagy csak szorzást és osztást tartalmaz, akkor balról jobbra haladva, vegyes műveletek, vagy zárójel esetén:
1. Zárójel – (A legelső amit elvégzünk, a zárójelben lévő művelet.)
2. Szorzás, osztás
3. Összeadás, kivonás

Az EduTV magyar nyelvű matematika órái a 6. osztály számára. Az EduTV  a Szlovák Köztársaság Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztériumának projektje. A tanulók, de a tanárok és a szülők számára is oktatási eszköz, különösen akkor, ha egy tanuló különböző okok miatt nem tud részt venni az órákon. A videókat az állami oktatási programoknak megfelelően a tantárgyak céljainak és tartalmának megfelelően dolgozzák fel.

Tanár: Horváth Anikó
Értékelő/ konzulens: Mázik Zsuzsa

 

https://viki.iedu.sk/content/AnZu9msAUz/EDUTV_MAD/2_MADMAT_6r_pocitanie_so_zatvorkami.pdf