Oktatás

Lesz Tesztelés5, csak nem tudni milyen, és melyik évben

Tesztelés5Az új kerettanterv előkészítése miatt törölte el az oktatási tárca a jövő évi Tesztelés5 felmérőt. Az új pedagógiai program szerint az alsó tagozat már az 1-5. évfolyamból fog állni, két ciklusra osztva (1-3., 4-5.), ezt 2025-től vezetik be, addig pedig a tárca szerint már nincs értelme az eddigi módon tesztelni az ötödikeseket.

Az újfajta országos tesztelésre viszont fel kell készülni – a szakértőknek. Idő kell a feladatok elkészítéséhez, hogy összhangba hozzák az új kerettantervvel.
Az oktatási tárca közlése szerint olyan felmérőt akarnak összeállítani, amely hozzájárul, hogy a diákok a nemzetközi felmérések során is jobban teljesítsenek, különös tekintettel az oly sokat emlegetett szövegértésre, kritikus gondolkodásra és digitális készségekre.

A jövőben tehát három országos tesztelés lesz, az oktatási ciklusok végén, a 3., az 5., és a 9. évfolyamban (vagy a 8. végén).