Matematika

5. o. matematika • A tizedes törtek szorzása és osztása természetes számmal

A tizedes törtek szorzása és osztása természetes számmal. Tizedes törtet természetes számmal úgy szorzunk, mintha egész szám lenne, de a szorzatban annyi tizedesjegyet jelölünk, mint amennyi a tizedes törtben van. Tizedes törtet természetes számmal úgy osztunk, mintha egész szám lenne, de amikor az osztandóban a tizedesvesszőhöz érünk, a hányadosban is kiírjuk a tizedesvesszőt.

A tizedes törtek szorzásának szabálya:

Két tizedes törtet úgy szorzunk össze, mintha egész számok lennének, majd a szorzatban annyi tizedesjegyet jelölünk, amennyi a két tényezőben összesen volt.

A videók a magyarországi tanmenetet követik, sokszor nincsenek összhangban a szlovákiai tananyaggal.
Nem pótolják a tanári magyarázatot, de ha valami elsiklott, kimaradt vagy érthetetlen volt a tanórán, segíthetnek.
%d bloggers like this: