Egyéb kategória

Ne vigyünk műanyag koszorúkat és művirágokat a temetőbe

temető
(Fotó: Pexels)

A Zöld iskola program a gyerekeken keresztül a szülőket is próbálja nevelni, legfrissebb felhívása a mindenszentekkel és a halottak napjával kapcsolatos. Az iskolai foglalkozásokon, napköziben lebomló anyagokból készítenek koszorúkat, ezzel a szülőket is ösztönözhetik.

November elején az emberek még mindig több tonnányi műanyag díszt visznek ki a temetőkbe, ahol általában nincs szelektív hulladékgyűjtés, de egyébként is a művirágok újrahasznosítása eléggé reménytelen feladat.

„Az elhunyt hozzátartozóink iránt érzett szeretetünket és tiszteletünket nagyon sokféleképpen kifejezhetjük, és igazán nincs hozzá szükség műanyag koszorúkra és művirágokra. Idén próbáljuk meg a természet iránti tiszteletünket is kifejezni halottak napján” – áll a Zöld iskola felhívásában, melyhez tavaly 70 iskola csatlakozott, remélik, hogy idén emelkedik a számuk.

%d bloggers like this: