Hazai hírek

Az oktatásügyi minisztérium 23. hírlevele

Az oktatásügyi minisztérium hírleveléből:

oktatásügyi

 

PISA 2022

Az olvasási készséget tekintve a diákok 30 százaléka a rizikós csoportba tartozik, az alapvető készségeket sem sajátították el. Matematikából még nagyobb a visszaesés…

Az elemzésből továbbá kiderült, hogy a diákok nagyon keveset dolgoznak szövegekkel, ami szorosan összefügg az olvasási és szövegértési készségek fejlesztésével, de befolyásolja a matematikai műveltség fejlődését is. Éppen az említett készségek kapcsán figyelhetők meg különösen rossz eredmények a szlovák diákok 2022-es PISA-tesztjén, erről lapunk részletesebben is beszámolt.


Az oktatásügyi minisztérium 23. hírlevele:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [2.64 MB]

https://www.minedu.sk/newsletter-novinky-zo-skolstva/