Közösség Szabadidő

Mesét mondok: A bolondos falu története

Dioszegi Áron A bolondos falu története

77 magyar népmese hangzott el idén Gombaszögön, az Ipolyi Arnold Népmesemondó Versenyen. A legjobb, aranysávos és kiemelt aranysávos mesemondóinak előadásaiból állítottunk össze egy sorozatot. Dioszegi Áron, a Helmeczy Mihály Alapiskola (Királyhelmec) tanulója aranysávos értékeléssel mondta el A bolondos falu történetét.

A Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet és a Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia a szlovákiai magyarság kiemelkedő néprajzkutatójának és folklórgyűjtőjének, Ipolyi Arnoldnak tiszteletére, már sokadik éve hirdeti meg a mesemondók versenyét, melynek célja a magyar népmesekincs, illetve annak hagyományos módon történő előadásának népszerűsítése. A verseny célja a magyar népmese műfaji és táji jellegzetességeinek megjelenítése, a hagyományos mesemondás sajátosságainak megtartása a színpadi mesemondás keretei között is.