Felhívások Oktatás

Beiratkozás – Iskolahívogató – Tornaljáról

Beiratkozás – Iskolahívogató – Tartozz közénk!

Kedves Szülők!  A tornaljai Kazinczy Ferenc  Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola igazgatósága szeretettel várja a beiratkozni készülő gyerekeket. A jövendőbeli elsősök szüleit értesíti, hogy a beiratkozási információkat megtalálják az iskola honlapján.

Iskolahívogató Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola

A Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola a Nagyrőcei járás legnagyobb teljes szervezettségű magyar alapiskolája. A 2022/2023-as tanévben az iskolában összesen 831 tanuló tanul, ebből 269 az alsó tagozaton, 562 pedig a felső tagozaton. Az oktató – nevelő tevékenységet 66 szakképzett pedagógus végzi. Az alsó tagozat mellett napköziotthon működik, ahol a tanuló felkészülhet a következő tanítási napra.
A tanítás két épületben folyik. A „B” épületben az alsó tagozat tanulói, valamint az előkészítő osztály van elhelyezve. A felső tagozat tanulói, valamint az alsó tagozat néhány osztálya az „A” épület tantermeiben végzik foglalkozásaikat. Iskolánk elkerített, rendezett udvarán játszótér található, mely megfelel a tanulók mozgásigényeinek. A helyben található étteremben ebédelési lehetőséget kínálunk tanulóinknak. A főépületben a tornatermen kívül könyvtár, különböző szaktantermek – informatikai és nyelvi, fizikai és kémia szaktanterem, büfé áll a tanulók rendelkezésére.

Szabadidős tevékenység

Az iskoláa a szabadidő hasznos eltöltésének számtalan lehetőségét kínálja tanulóinak. Elsősorban iskolai Platán könyvtárunk nyújt lehetőséget a tanulók  egyéni továbbtanulására. A következő szakköri tevékenységek közül választhatnak tanulóink érdeklődésüknek megfelelően.

Szakkörök az alsó tagozaton a 2022/2023-as tanévben:

 • Bábkör
 • Varázsceruza
 • Olvasókör
 • Olvasókör II
 • Gyereksarok
 • Kalandra fel!
 • Nyelvi játékok
 • Népi hagyományok köre
 • Dallamról dallamra
 • Roma hagyományok és szokások
 • Roma hagyományok és szokások I
 • Mesevilág
 • Mindenből egy keveset