Közösség Szabadidő

Mesét mondok: Róka koma

Juhász Arina, Róka koma
Juhász Arina, Rimaszombat

77 magyar népmese hangzott el idén Gombaszögön, az Ipolyi Arnold Népmesemondó Versenyen. A legjobb, aranysávos és kiemelt aranysávos mesemondóinak produkciójából állítottunk össze egy sorozatot.

Juhász Arina, a Református Alapiskola (Rimaszombat) tanulója aranysávos értékeléssel mondta el Róka koma című mesét.

A Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet és a Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia a szlovákiai magyarság kiemelkedő néprajzkutatójának és folklórgyűjtőjének, Ipolyi Arnoldnak tiszteletére, már sokadik éve hirdeti meg a mesemondók versenyét, melynek célja a magyar népmesekincs, illetve annak hagyományos módon történő előadásának népszerűsítése. A verseny célja a magyar népmese műfaji és táji jellegzetességeinek megjelenítése, a hagyományos mesemondás sajátosságainak megtartása a színpadi mesemondás keretei között is.