Felhívások

X. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny, 2019 – felhívás

A Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet a magyarság kiemelkedő néprajzkutatójának és folklórgyűjtőjének, Ipolyi Arnoldnak tiszteletére, tizedik alkalommal hirdeti meg fent nevezett versenyét, melynek célja a magyar prózai népköltészeti műfajok műfaji és táji jellegzetességeinek megjelenítése, valamint a hagyományos mesemondás, történetmesélés népszerűsítése. A verseny szakmai partnere 2017-től a Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia.

A jelentkezők a következő korosztály szerinti kategóriákban versenyezhetnek:

1. kategóriaalapiskolák tanulói (1-3. évf.)

2. kategóriaalapiskolák tanulói (4-6. évf.)

3. kategóriaalapiskolák tanulói (7-9. évf.)

4. kategóriaközépiskolák tanulói5. kategória felnőttek

Iskolai fordulók, elődöntők, döntő:

A verseny döntőjét iskolai fordulók és területi elődöntők előzik meg. A kisiskolák maxi-mum 5, a teljes szervezettségű iskolák maximum 10 versenyzőt indíthatnak. Amennyi-ben egy adott intézményen belül a megadottól nagyobb létszámú érdeklődés mutatkozik, kérjük az iskolai fordulókat 2019. március 31-iglebonyolítani és a résztvevők számát feltüntetni az elektronikus jelentkezési lapon.

A területi elődöntők helyszínei:

Nyugat-Szlovákia: Bős, Zsigárd, Gúta, Ipolyszakállos

Közép-Szlovákia: Ragyolc, Bátka, Várhosszúrét

Kelet-Szlovákia: Kisgéres

Területi elődöntők időpontjai: 2019. április 25–május 24.

Az egyes elődöntők pontos helyszínéről és időpontjáról minden jelentkezőt értesítünk,valamint közzétesszük az intézet honlapján.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny

Országos döntő helyszíne és időpontja: Rozsnyó, 2019. június 3-4.

Nevezési határidő: 2019. március 31.

A felhívás, versenyszabályzat és elektronikus jelentkezés ezen a linken elérhető!

%d bloggers like this: