Matematika Tanuljunk

Matematika – Kombinatorika

Index Iskolatévé – Matematika, 1. óra

Iskolatévé kedden is!A második óránk matematika.Csapodi Csaba, az ELTE oktatója kombinatorikáról tart órát, mert az érettségin szinte mindig vannak kombinatorikai feladatok, és ezek rendre nehézséget okoznak a diákoknak.Szó lesz:• binominális együtthatókról,• sorbarendezésről,• konkrét korábbi érettségi feladatokról,• tippekről, hogy könnyebben menjenek a feladatok.Ha nem akartok lemaradni, iratkozzatok fel a premierre, és hívjátok meg az ismerőseiteket, hogy együtt nézzétek az órát, mintha az osztályteremben lennétek!

Uverejnil používateľ Ma is tanultam valamit Utorok 24. marca 2020

Szó lesz:
• binominális együtthatókról,
• sorbarendezésről,
• konkrét korábbi érettségi feladatokról,
• tippekről, hogy könnyebben menjenek a feladatok.