Tanuljunk Történelem

Történelem – A hidegháború vége

Index Iskolatévé: Történelem 1. – A hidegháború vége

Történelemmel folytatódik az Iskolatévé!Repárszky Ildikó, a Fazekas Mihály Gimnázium vezető tanára először az elveszített versenyről, vagyis a keleti blokk összeomlásáról és a hidegháború végéről tart rendhagyó órát. Az órán szó lesz arról, hogy:• milyen következményei voltak a kubai rakétaválságnak?• hogyan veszítette el a Szovjetunió a fegyverkezési versenyt?• mi volt a célja Reagan csillagháborús terveinek?• miért esett szét a Szovjetunió?Ha nem akartok lemaradni, iratkozzatok fel a premierre, és hívjátok meg az ismerőseiteket, hogy együtt nézzétek az órát, mintha az osztályteremben lennétek!

Uverejnil používateľ Ma is tanultam valamit Streda 25. marca 2020

Repárszky Ildikó, a Fazekas Mihály Gimnázium vezető tanára először az elveszített versenyről, vagyis a keleti blokk összeomlásáról és a hidegháború végéről tart rendhagyó órát.

Az órán szó lesz arról, hogy:

  • milyen következményei voltak a kubai rakétaválságnak?
  • hogyan veszítette el a Szovjetunió a fegyverkezési versenyt?
  • mi volt a célja Reagan csillagháborús terveinek?
  • miért esett szét a Szovjetunió?

A digitális tanrendre való áttérést az Index azzal segíti, hogy három kiváló tanárt kért fel, tartsanak tíz-tíz órát magyarból, matekból és történelemből március 23-tól április végéig. Ezek az órák nem csak az érettségizőknek lesznek hasznosak.

Hozzászólás

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

%d blogger ezt szereti: