Közösség

Az ápolási díj az iskolabezárás teljes idejére jár majd

Igor Matovič kormányfő ma délelőtti sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a tervek szerint a szülők az iskolabezárás miatt otthon maradt gyermekeik részére az ápolási díjat az iskolabezárás teljes idejére megkapják. Az összeget a bruttó fizetés 55%-ban határozták meg. Ez gyakorlatilag a kézhez kapott fizetés 70%-ának felel meg. Az eddigi 10 évről 11 évre emelik a jogosult gyermekek életkorát is.

A szülők felváltva is otthon maradhatnak a gyerekekkel. Ilyen esetben a váltást a Szociális Biztosítónak jelezni kell. A javasolt törvény szerint a Karantén alatt is jár a betegpénz, ezt nem a munkáltató, hanem az első naptól a Szociális Biztosító fizeti ki.

Premiér Igor Matovič a minister práce Milan Krajniak k novým opatreniam v súvislosti s koronavírusom

Uverejnil používateľ Denník N Streda 25. marca 2020