Matematika Tanuljunk

Matematika – Egy teljes középszintű érettségi feladatsor megoldása

Csapodi Csaba, az ELTE oktatója újra egy olyan témát vett elő, ami sok diáknak szokott nehézséget okozni az érettségin. A trigonometriai számításokról lesz szó a háromszögekben a mostani és a következő órán is. Tartsatok velünk és készüljünk együtt az érettségire!

Csapodi Csaba, ebben a videóban egy teljes középszintű érettségi feladatsor megoldására vállalkozik. A tavaly őszi feladatokra esett a választása, mert amellett, hogy tele van jó feladatokkal, a tapasztalata szerint a diákok ritkábban foglalkoznak az őszi feladatsorokkal, pedig azok is ugyanolyan értékűek.

A digitális tanrendre való áttérést az Index azzal segíti, hogy három kiváló tanárt kért fel, tartsanak tíz-tíz órát magyarból, matekból és történelemből március 23-tól április végéig. Ezek az órák nem csak az érettségizőknek lesznek hasznosak.

Aki szeretne készülni előre, az innen letöltheti, megoldhatja.

k_mat_19okt_fl