Informatika Tanuljunk

Kódolás 5. – Féklámpa a biciklire

Az Index adásában Koren Balázs, az ELTE oktatója mutatja be a Microbit lapka programozását.

Szinte csak olvasni és gondolkodni kell ahhoz, hogy programozzuk a Microbit lapkát, ami tele van izgalmas lehetőségekkel, ezért az eszköz az általános iskolások kezében is jó játék. Koren Balázs, az ELTE oktatója a Microbiten mutatja meg, hogyan tudjuk felvillantani a rajta lévő ledeket, és nem csak úgy, mint egy lámpakapcsolóval a csillárt: akár mozgásra, fékezésre is aktiválódik a fény.

Ebben az adásban:

  • Megismerjük a Microbit programozói felületét
  • Funkciót adunk a gomboknak és a beépített szenzoroknak
  • És kivételesen mi gondolkodunk a gép helyett

Már tetőzött a koronavírus-járvány, de még mindig bizonytalan, hogy mikor tudunk kiszabadulni a négy fal közül. Az Index Iskolatévé sorozat második évadában a programozás világát szeretnénk megmutatni három tanár segítségével, akik az alapoktól a legórobotokon át a miniszámítógépek és szenzorok programozásáig mutatnak nekünk remek trükköket. Nem csak diákoknak szól!

%d