Hazai hírek Oktatás

A gyerekek 63 százaléka ült vissza az iskolapadokba

(Fotó: minedu)

170 ezer gyereket küldtek vissza az iskolákba a szülők az oktatás június 1-jei újraindítása után az alsó tagozaton és az 5. osztályokban – ez 63 százalékos arányt jelent.

Az iskolák 90,5 százalékában indult újra a tanítás, összesen 1 867 alapiskolában – tette közzé ma az első hét összesített adatait az oktatási  minisztérium.

Az óvodák 80,6 százaléka nyitott ki, összesen 2 265. 70 ezer kicsit vittek vissza az óvodába a szülők, ez 50 százalékos arány.

Ellenben 667 óvoda és 236 alapiskola továbbra is zárva van, ennek oka, hogy kevés óvónő vagy tanító állt volna vissza munkába, vagy a rendelkezésre álló termekben nem tudták volna az előírások szerint szétosztani a csoportokba sorolt gyerekeket. Az újranyitásról a fenntartó döntött.

Trencsén megyében majdnem az összes iskolát kinyitották (99,5%), a legkevesebbet pedig Eperjes megyében (74,8%). (l)