Egyéb kategória Hazai hírek

Máig kellett kiosztaniuk az iskoláknak az oktatási utalványokat

A diák nem kötelezhető arra, hogy a saját iskolájában használja fel az utalványt.

Az alap- és középiskolák szeptember 10-ig kötelesek kiosztani a diákoknak a minisztériumtól kapott oktatási utalványokat, és szeptember 25-ig kell eldönteni, hogy mire használja fel azokat a tanuló.
32 euró az utalvány értéke egy tanévre, havonta 3 euró 20 cent. A szülő ebből fedezheti a különféle szakkörök költségeinek egy részét, az utalvány leadható például a rajziskolában, a zeneiskolában, szabadidőközpontokban.
Az előző tanévben 560 ezer utalványt használtak fel a tanulók, melyekért a minisztérium összesen 17,7 millió eurót fizetett ki.
k

The post Máig kellett kiosztaniuk az iskoláknak az oktatási utalványokat appeared first on Magyar iskola.