Informatika Tanuljunk

Informatika – A Raspberry grafikus vezérlése

Index Iskolatévé – Második évad: Raspberry PI 6. – A Raspberry grafikus vezérlése

🎥 📺 📚 Csütörtökön is folytatódik Iskolatévé második évada!📟 Legújabb adásunkban Kangyerka András mérnök-tanár a sokoldalú Raspberry Pi miniszámítógép grafikus vezérlését fogja bemutatni.📱 Az előadásból kiderül:• Hogyan választjuk le Raspberry Pi GPIO portját?• Miért van erre szükség?• Mit is jelent pontosan a RELÉ kifejezés?• Hogyan épül fel egy RELÉ?⏰Aki nem akar lemaradni, iratkozzon fel az órára itt ebben a lenti posztban, és kap értesítőt, amikor kezdődik az adás! See Less

Uverejnil používateľ Ma is tanultam valamit Štvrtok 4. júna 2020

 

📟 Az Index  Iskolatévé második évadában Kangyerka András mérnök-tanár a sokoldalú Raspberry Pi miniszámítógép grafikus vezérlését mutatja be.

📱 Az előadásból kiderül:
• Hogyan választjuk le Raspberry Pi GPIO portját?
• Miért van erre szükség?
• Mit is jelent pontosan a RELÉ kifejezés?
• Hogyan épül fel egy RELÉ?

🃏 A Raspberry Pi egy kártyaméretű eszköz, amivel már általános iskolai felsősként is érdemes megismerkedni, hiszen van rajta Minecraft is, sok egyéb mellett. Persze ez még nem minden, a benne rejlő lehetőségek olyan szerteágazók, hogy akár egyetemi hallgatóként és azon túl is izgalmas kihívásokat találunk a programozásában.

Hozzászólás

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

%d bloggers like this: