Oktatás Szabadidő

Iskolai szünetek az új tanévben

Ha a koronavírus nem szól közbe, akkor a hétvégéken és az államünnepeken kívül legközelebb az őszi szünetben nem mennek iskolába a gyerekek és a pedagógusok.

Halottak napja előtt ezúttal kétnapos tanítási szünet lesz, csütörtökön és pénteken (október 29–30.) nem kell iskolába menni, hétfőn, november 2-án folytatódik a tanítás.

Karácsony előtt december 22-én, kedden lesz az utolsó tanítási nap, folytatás 2021. január 8-án, pénteken, ám elképzelhető, hogy sok iskolában erre az egy napra igazgatói szünetet rendelnek el.

Ezt követően a félévi bizonyítványosztás után, február 1-jén, hétfőn lesz egynapos félévi szünet.

A tavaszi szünet február 15-e és 19-e között lesz Besztercebánya megyében, utána Kassa (február 22–26.), végül Pozsony, Nagyszombat és Nyitra megye kerül sorra (március 1–5.).

A húsvéti szünet csütörtöktől keddig tart, április 1-je és 6-a között nem kell iskolába menni.

A nyári szünet hagyományosan július 1-jén kezdődik, az új tanévet szeptember 2-án nyitják meg. (l)