Hazai hírek

Változás az ápolási díj (OČR) fizetésében

Ezentúl nem jogosult a szülő az ápolási díjra (OČR), ha nem engedi iskolába a gyerekét, mert például attól tart, hogy megfertőződik, ugyanakkor az iskolát vagy  a gyerek osztályát nem zárták be és nem rendeltek el a távoktatást.

Milyen legyen a digitális iskola?

Amikor a koronavírus-járvány első hulláma után kinyitották az alsó tagozatot, önkéntes volt az iskolába járás. Ha a szülő úgy döntött, továbbra is otthon maradhatott a gyerekével – a Szociális Biztosító folyósította neki az ápolási díjat.

Ez most megváltozott, miután a parlament elfogadta, a köztársasági elnök pedig ma aláírta a szociális biztosításról szóló törvény vonatkozó módosítását. Mivel most kötelező az iskolába járás, így a koronavírus-járványhoz kapcsolódó ápolási díjat csak azokra a napokra kaphatja meg a szülő, amikor az iskola vagy az iskolai osztály átmenetileg zárva van. (l)

%d bloggers like this: