Egyéb kategória Hazai hírek

Munkáltatói igazolás határon ingázók részére

November 16-tól akinek nincs 72 órásnál nem régebbi negatív PCR-tesztje, és be akar lépni az EU vörössel jelzett tagországaiból Szlovákia területére, karanténba kell vonulnia. Az ingázóknak továbbra sem kell negatív antigénes tesztet felmutatniuk a határon, de munkáltatói igazolással kell rendelkezniük. A nyitott határátkelők 30 km-es körzetében állandó vagy átmeneti lakhellyel rendelkezőkre ez az előírás nem vonatkozik.

Azon ingázók számára, akik Szlovákiában laknak és külföldre járnak dolgozni, megszűnt a nyitott határátkelőhelytől számított 30 kilométeres távolsági korlátozás – közölte a belügyminisztérium a Facebook-oldalán.

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2020/11/munkaltatoi-igazolas-hataron-ingazok-reszere.pdf”]