Világirodalom

A francia premodernek

Arthur Rimbaud

130 éve hunyt el Arthur Rimbaud francia szimbolista költő, felfedező. Az alábbi oktatási anyagot ennek kapcsán osztjuk meg Önökkel.

Rimbaud a szimbolizmus úttörőjének számít. Munkássága javarészét a Paul Verlaine-nel folytatott viszonya alatti néhány évben alkotta. Viharos kapcsolatuk 1875-ben ért végleg véget. Rimbaud életének ezután nincs irodalmi vonatkozása.

A francia premodernek − Baudelaire, Verlaine, Rimbaud − költészetének poétikai sajátosságai

A tananyag készítője: Dr. Molnárné Megyeri Anikó, SZTE-BTK, magyartanár (MA) szakos hallgató. A videó a Szegedi Tudományegyetem Magyar Nyelvi és Irodalmi Intézet Magyar Irodalmi Tanszék Az irodalomtanítás gyakorlata című kurzusának teljesítéseként született.

 

 

%d bloggers like this: