Oktatás

Mi lesz a kisiskolákkal?

Az iskolahálózat racionalizációja:

Mi lesz a kisiskolákkal?

Az iskolahálózat racionalizációja: Mi lesz a kisiskolákkal?

Vajon mit tartogat az oktatás tervezett átalakításának 12 pontja, vajon mire számíthatnak a 300 főnél kisebb létszámú magyar tannyelvű iskolák, utóbbiakból jó pár van, sőt, a döntő többségük ilyen. Kell-e tartaniuk bármiféle támogatásmegvonástól: fenyeget-e hogy csökkentenék a kevés diák által látogatott iskolák – fennmaradásukhoz szükséges – kiegészítő támogatását.

Az elmúlt napokban a szaktárca reformelképzelései nyomán szlovákiai magyar politikusok részéről komoly aggodalmak is megfogalmazódtak iskoláink nagy részének jövőjét illetően. A részletekről Rácz Vince Gajdács Mónikát, az oktatásügyi minisztérium nemzetiségi főosztályának vezetőjét kérdezte.

Aki megértette, legyen szíves írja meg a lényegét annak, hogy mit is akar a minisztérium…

patria.rtvs.sk

%d bloggers like this: