Hazai hírek

Jövő héten is marad a távoktatás – hogy meddig, azt nem tudni

Gröhling távoktatás
Branislav Gröhling oktatási miniszter

„Még egy kicsit ki kell bírni” – így jelentette be ma Branislav Gröhling oktatási miniszter, hogy a jövő héten is csak távoktatás lesz az iskolákban.

Hogy meddig, azt továbbra sem tudni. Gröhling hozzátette, a jelenlegi járványhelyzet azt sem teszi lehetővé, hogy legalább néhány évfolyam visszatérjen az iskolába (itt az alsó tagozat első és második osztályát emlegetik, és idővel a végzős osztályokat).

A minisztérium a jövő héten ismét kiértékeli a helyzetet, és bejelenti,  mi várható január 25-től. Ez feltehetően attól is függ, mi lesz az országos (vagy csak egyes járásokban lebonyolított) antigénteszteléssel.

Óvodába továbbra is csak a létfontosságú ágazatokban dolgozók gyerekei mehetnek, továbbá azok a gyerekek, akiknek a szülei nem tudják otthonról végezni a munkájukat. Az ilyen alsó tagozatos gyerekek számára iskolai napközit lehet működtetni, ha ezt képes bebiztosítani az iskola és a fenntartó. (l)

IRREÁLIS AZ ISKOLANYITÁS, MÉG FEBRUÁRBAN IS OTTHON LESZNEK A GYEREKEK

18419

%d bloggers like this: