Felhívások Hazai hírek Oktatás Technológia

Webinárium indul a távoktatásról

A járvány előmozdította a távoktatás módszereinek alkalmazását, ezek elsajátításának igényét. Továbbgondolásra késztetve a módszertanosokat is, hogy egy esetleges következő hullám már ne érje felkészületlenül az oktatás szereplőit.

Számos szervezet kínál tanfolyamokat, tréningeket, szemináriumokat, ahol a távoktatás különféle lehetőségeit sajátíthatják el a pedagógusok, sokszor igencsak kiváló nemzetközi oktatógárda segítségével.

Egyik ilyen lehetőség a MathWorks induló 9 részes, egyenként 45 perces élő szeminárium(webinárium)-sorozata pedagógusok számára „EMEA Academic Webinar Series” néven. Minden „óra” végén lehetőség nyílik 15 perces interakcióra is.

 

Mathworks1_nowat-702x336
A MathWorks csapata

Mától kezdve minden kedden és szerdán kapcsolódhatnak a pedagógusok a szeminárium munkájába. Tájékoztatást kapnak  a MATLAB készülék működéséről, alkalmazásáról az oktatás, illetve a kutatómunka folyamatában. A webinárium oktatói kiváló európai egyetemekről csatlakoznak az oktatáshoz.

„A szerdai webináriumok elsősorban a műszaki lehetőségekre fókuszálnak, a keddi előadások az online oktatás lehetőségeit veszik sorra” – közölte Martin Foltin, az oktatási kérdésekre szakosodott Humusoft cég szakembere.

A bevezető előadás június 10-én 15 órakor indul az alábbi témakörökben:

  • SZERDA 10.6. What’s New in MATLAB for Teaching
  • KEDD 16.6. Autograded Assessments with MATLAB Grader
  • SZERDA 17.6. Data Analysis & Visualization with MATLAB
  • KEDD 23.6. Teaching Data Analysis & Visualization Online
  • SZERDA 24.6. Machine Learning & Statistics with MATLAB
  • KEDD 30.6. Teaching Machine Learning & Statistics Online with MATLAB
  • SZERDA 1.7. Get started with Deep Learning in MATLAB
  • KEDD 7.7. Teaching Deep Learning Online with MATLAB
  • SZERDA 8.7. Speeding up your MATLAB code

További információk: https://www.humusoft.sk/blog/20200608-Academic_Webinars/. A regisztráció ingyenes.

EMEA_EDU_Series