Hazai hírek

A tanévzárás szabályai – milyen rendezvényt lehet tartani?

tanévzárás

A tanévzárás szabályai: a szabadban kell megtartani a tanévzáró rendezvényeket, az óvodai gyerekműsoroktól a ballagásokig – ajánlja az oktatási tárca.

Szintén ez vonatkozik az alap- és középiskolai tanévzáró műsorokra, koncertekre, ezeket is például az iskolaudvaron kell megtartani.

Ha viszont a település kultúrházában (vagy akár az iskola tornatermében) lesz ilyen műsor, akkor arra pontosan azok az előírások vonatkoznak, mint a kulturális rendezvények és egyéb tömegrendezvények megtartására – korlátozva van a nézőszám.
Ezt a KULTURÁLIS MIISZTÉRIUM jelzőlámpája szabályozza, ott könnyen megtalálhatók az éppen aktuális, hetente frissülő szabályok. A kulturális szemafor ITT ÉRHETŐ EL.

A minisztérium nem javasol külföldi iskolai kirándulást, és több napos osztálykirándulást sem, erről ITT OLVASHATNAK.

Természetiskola szervezésével egyáltalán nem számol a tárca. Ha a középiskola egészségvédelmi gyakorlatot tart, azt szintén a szabadban kell megrendezni, és csakis a saját járásunk területén.