Hazai hírek Szabadidő

Nem javasolnak külföldi és több napos év végi osztálykirándulást

külföldi
(Pixabay)

Az oktatási minisztérium most egyáltalán nem javasolja külföldi osztálykirándulás szervezését, és a többnapos hazai kirándulást is inkább mellőzni kellene.

Ha mégis több napra menne kirándulni az osztály, csak zöld, sárga vagy narancssárga besorolású járásban lehet szállást foglalni.

Természetesen az egynapos kirándulásnál is be kell tartani a szabályokat, nem javasolják például a vasutat és a városi tömegközlekedés használatát sem, buszt kell bérelni. A kirándulást úgy kellene megszervezni, hogy a gyerekek ne keveredjenek idegenekkel, más gyerekcsoportokkal. És persze a természetjárást ajánlják, jobb mellőzni a múzeum- és várlátogatásokat is a tárca javaslata szerint.

Hozzászólás

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

%d bloggers like this: