Hazai hírek

Öröm nézni a jövő heti járványtérképet

járványtérképet

Öröm nézni a jövő heti járványtérképet. Két zöld sziget az ország térképén, az egyik Vágsellye. Ez azt jelenti, hogy ott már szinte semmilyen korlátozás nem lesz érvényben – a vendéglőkben sem. Azonban az üzletekben, tömegközlekedési eszközökön, épületekben stb. továbbra is maszkot kell viselni: elég az egyszerű maszk, vagy bármi, ami takarja az orrot és a szájat.

Emellett újabb járások fordultak sárgába délen, ezek közé tartozik Galánta, Érsekújvár, Nagykürtös vagy Kassa környéke. A zöld pontok pedig azt jelölik, hogy a járás területén további javulás várható. Piros pont nincs a térképen, tehát sehol sem számolnak a fertőzöttek számának újbóli emelkedésével.

Az éppen érvényes, a járás színe szerint hétről hétre frissülő szabályokat itt lehet megnézni: automat.gov.sk.

TK_Covid automat a epid situacia_210602
%d bloggers like this: