Felhívások Oktatás

Pályválasztáshoz – kreatív ipar

Iparművészeti középiskolák kínálata a tehetséges fiataloknak. Olyanoknak, akik a művészetek terén szeretnének dolgozni. 11 érdekes szak várja a jelentkezőket Kassán. Bővebben itt.

A kreatív ipar kifejezés alatt azon tevékenységeket értjük, amelyek gyökere az egyéni kreativitásban, képzettségben és képességekben rejlik, és amelyek képesek a szellemi tulajdon létrehozásán és felhasználásán keresztül jólétet és munkahelyeket teremteni. Tucatnyi szektort foglal magában: elektronikus és nyomtatott sajtó, reklám- és hirdetési ipar, film és videó, szoftverkészítés és digitális játékfejlesztés, építészet, könyvkiadás, zene, előadóművészet, képzőművészet, iparművészet, formatervezés és divattervezés, művészeti és antik piac, kézművesség. Ahol fejlett a kulturális ipar, ott jobb az életminőség, nagyobb a képzett, fiatalabb generációkhoz tartozó munkaerő megtartásának képessége.

A kreatív ipar meghatározásai, jellemzői és jelentősége