Hazai hírek

Az iskola nyitva marad, akkor is, ha jön a lockdown!

Az iskola nyitva marad, akkor is ha jön a lockdown!
Roman Mikulec belügyminiszter (Fotó: FB, Roman Mikulec)

Az iskola nyitva marad, akkor is, ha jön a lockdown! Ezt Roman Mikulec jelentette ki ma egy tévéinterjúban a Markízának. A belügyminiszter állítja, az iskolák ugyanúgy fognak működni az országos lezárás alatt, mint eddig.

A kormány feltehetően szerdán dönt a lockdownról, még nem tudni, ugyanolyan szigorú lesz-e, mint a második hullám alatt, a legrosszabb időkben.
A lezárás hosszáról is csak találgatások vannak, egyelőre 20 nap tűnik valószínűnek.

A belügyminiszter szavaiból arra lehet következtetni, hogy például este nyolc órától ismét kijárási korlátozás lesz, ám a beoltottak bizonyos előnyöket fognak élvezni az oltatlanokkal szemben.  „De még nem egyeztünk meg mindenben” – mondta Mikulec.

%d bloggers like this: