Kitekintő

Az ország, ahol két év után nyitották ki ma az iskolákat

Két év vakáció
(Pixabay)

Két év vakáció – most nem Jules Verne regényéről van szó, hanem az abszolút negatív rekordról: Ugandában a világ leghosszabb járványszünete után 15 millió gyerek kezdte újra tanulmányait.
Az oktatási miniszter azt mondta: szigorú járványügyi intézkedések mellett indult újra a tanítás, és ügyeltek arra, hogy a magániskolák ne emeljék áraikat a 2020-as beiratkozási díjhoz képest. Közel két évig, összesen 83 hétig voltak zárva az iskolák.
Ezalatt több nemzetközi szervezet, például az ENSZ Gyermekalapján (UNICEF) és a Save the Children (Mentsük meg a Gyerekeket) segélyszervezet többször is sürgette az iskolák újranyitását, és arra figyelmeztettek, hogy sok gyerek hatósági ellenőrzés nélkül nem kezdi újra tanulmányait. (MTI)

%d bloggers like this: