Hazai hírek

Pszichológusok lepték el az annamajori iskolát

Pszichológusok lepték el az annamajori iskolátMa reggel válságkezelő stábot küldött Branislav Gröhling oktatási miniszter az annamajori (Miloslavov – Szenci járás) iskolába – erről közösségi oldalán tájékoztatott a miniszter.

Ebbe az iskolába jár az a 11 éves lány, akit az év elején megalázott egy fiatalkorúakból álló csapat, leitatták, levetkőztették és a róla készült felvételeket terjesztették az interneten. A tettesek 14–16 évesek, a történtek miatt tüntetés volt vasárnap Annamajorban annál a háznál, ahol a megszégyenítést kiötlő kamasz lány lakik.

A pszichológusok az iskola összes pedagógusával konzultálnak, majd külön-külön elbeszélgetnek valamennyi osztállyal.

A tárca már korábban felvette a kapcsolatot az iskola igazgatójával, az iskolatanács holnapi ülésén pedig az oktatási államtitkár is részt vesz.
Gröhling közölte, hogy idén januártól júliusig webkonferenciákat rendeznek a pedagógusok számára gyerekpszichológusok bevonásával, hogy megelőzzék az iskolai erőszakot és a zaklatást.

 

Zuzana Čaputová köztársasági elnök a közösségi oldalán üzent a pedagógusoknak

%d bloggers like this: