Hazai hírek

A miniszter sajtótájékoztatója

Gröhling oktatásügyi miniszter szerint törvényi szabályozás nélkül bárki foglalkozhatna a gyerekekkel bármilyen szabadidős tevékenység címén.

Szerinte ha az államnak nincs megoldása a fő iskolai tanítási időre, akkor pénzzel játszik. Szerinte a törvény úgy van megírva, hogy bárki bármit taníthat a gyerekeknek az iskola után.  Szerinte az állam évente 400 millió eurót költ utalványokra, miközben nincs elég tanár, és egy első osztályos tanár kezdő fizetése 913 euró.

Gröhling szerint az utalványrendszer a ma a kormány előtt lévő javaslat alapján nem valósítható meg, nincsenek egyértelmű feltételek a szabadidős tevékenységek biztosítására, a tevékenységeket a szülőknek mobilalkalmazáson keresztül vagy az önkormányzati hivatalban kell havonta visszaigazolniuk, és nyolc másik törvényt is módosítani kell emiatt.