Kitekintő

Miért és hogyan kell hivatkozni?

hivatkozni„Plágiumról akkor van szó, amikor a szerző a saját maga által publikált munkában sajátjaként tünteti fel (pl. szó szerint beemel részeket) egy másik szerző írását, szellemi munkáját, azaz nem hivatkozik arra és nem jelöli meg annak forrását. Egy szakdolgozat esetében hivatkozni nemcsak a szövegrészekre, hanem a statisztikai adatokra, ábrákra és az illusztrációk átvételére is kell .

Ellenszolgáltatásért cserébe elkészített bármilyen írásbeli vagy szóbeli anyag is plágiumnak minősül!” (Funzine.hu)

A forgatókönyvet írták: Dömsödy Andrea – Hidvégi Krisztina – Tóth Viktória – Cs. Bogyó Katalin
Kiadja: Könyvtárostanárok Egyesülete, 2022 www.ktep.hu
A kisfilm az Információzz! De miért kézikönyvcsalád alapján készült: https://portal.ktep.hu/infozz
%d bloggers like this: