Egyéb kategória Felhívások

Október 20-tól a mozikban az egészestés Toldi Toldi

A Toldi 2021-es magyar televíziós rajzfilmsorozat, amelyet Jankovics Marcell és Csákovics Lajos rendezett Arany János azonos című elbeszélő költeménye alapján. Zeneszerzője Selmeczi György, producere Mikulás Ferenc. A sorozat narrátora Széles Tamás. A részeket egésszé formálva egész estés mozifilm is készült a razolt történetből, amelyet október 20-tól vetítenek a magyarországi filmszínházak.

Egy kocka a filmből (Fotó: Kecskemétfilm)

Toldi Miklós történetén keresztül tanúi lehetünk egy irgalmatlan erejű kamaszfiú felnövésének, aki megtanulja használni és uralni a saját képességeit, hogy Nagy Lajos király leghíresebb lovagjává válhasson. Nemcsak az ármánykodó báttyal való viszályt és az önmagát kereső ifjú belső vívódásait éljük át, hanem teljes gazdagságában megjelenik benne a lovagi világ és a magyar puszta, illetve a lápvidék is. Együtt barangolunk Toldival a mocsárban és a XIV. századi Pest utcáin, ahogy mindennel és mindenkivel szembeszállva küzd az igazságáért.