Hazai hírek

Bethlen-pénz: Itt az adatlap, május közepéig kell kérni a 100 ezer forintot

BETHLEN 100 ezer
Négyszeresére, 100 ezer forintra nő a magyar iskolába járó tanulók támogatása a Szülőföldön magyarul programban, idáig bő 22 ezer forint volt az összeg.

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége a héten megkezdte a Szülőföldön magyarul pályázat kinyomtatott adatlapjainak szétosztását a gyűjtőhelyekre, holnap az utolsó gyűjtőpontokra is megérkeznek a lapok, ahol átvehetik azokat az iskolák és az óvodák.
A mostani, 2022/2023-as tanévre kérhető támogatást május 24-ig kell benyújtani. A postára adás utolsó dátuma 2023. május 24-e.

Az eddigi 22 400 forintról 100 ezer forintra emelkedik a magyar iskolába járó gyerekek támogatása (az összeget euróban kapja a szülő az aktuális árfolyam alapján). Az ígéret szerint ezt a pénzt augusztus-szeptemberben kapják meg a szülők (hozzá kell tenni, eddig jóval későbbi kifizetések voltak, a 2021/22-es tanévre szóló támogatás átutalása is csak most, 2023 márciusában kezdődött.)
A főiskolások hallgatói támogatása szintén 100 000 forintra emelkedik.

Az SZMPSZ közölte, úgy mint eddig, csak az általa kinyomtatott, a gyűjtőhelyen kiadott, majd kitöltött adatlapot fogadja el.
A Bethlen Gábor Alap közlése szerint indokolt esetben (például elrontott adatlap) letölthető a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége honlapjáról is.

ADATLAP ÉS KITÖLTÉSI ÚTMUTATÓ

KitoltesiUtmutato_2023

 

GYŰJTŐHELYEK

gyujtohelyek_HONLAPRA.2023

FELHÍVÁS „Szülőföldön magyarul” támogatási kérelem benyújtására a 2022/2023-as tanévre.

 

%d bloggers like this: