Hazai hírek

Bármilyen ügyben tud zagyvaságokat mondani az oktatási miniszter

vizespalack Bármilyen ügyben tud zagyvaságokat mondani az oktatási miniszter
(Fotó: Pixabay)

Ján Horecký oktatási miniszter egyetlen esettel kapcsolatban nyilatkozta a következőket a mai napon:

„A tanítók nem ellenőrizhetik az összes gyereket az iskola ajtajában. Ezt a szülőnek kell megtennie.”
„A legtöbb baleset odahaza történik, nem az iskolában.”
„A szlovákiai iskolákban sokkal jobb a helyzet, mint a finn iskolákban. Ott már több gyilkosság is történt.”
„Sok fejlett országban jelen van az iskolai vandalizmus és erőszak.”

A miniszter szavaiból nehéz lenne kikövetkeztetni, mi is történt.

Horecký egy besztercebányai iskolában hétfőnt történt megdöbbentő esetről mondta ezt, amikor három hatodikos lány Savo tisztítószert öntött egy osztálytársuk vizes palackjába. A tisztítószert a takarítónő felmosókocsijáról emelték el.
A tornaóra után a lány ivott a palackjából, de amint megérezte a tisztító ízét, kiköpte a padlóra. Az osztályfőnök a tanteremben terjengő klórszagra figyelt fel, a lányt kórházi kivizsgálásra vitték, szerencsére stabil az állapota.
Az ügyben a rendőrség is nyomoz, most azt próbálja kideríteni mindenki, ki volt-e téve huzamos zaklatásnak a lány az osztálytársai részéről.

A miniszter mondatait összegezve tehát a következő a helyzet:

• a szülő a felelős
  • az iskola nem felelős
  • odahaza veszélyesebb, mint az iskolában
  • a romlott Nyugat a felelős
  • Nyugaton rosszabb a helyzet